czwartek, 13 września 2012

Plebiscyt Czasu Wina na WINIARSKI BLOG 2012

W 2009 roku MAGAZYN WINO zapowiedział przyznawanie nagród za winiarski blog roku. Na zapowiedziach się niestety skończyło. Za próbę ich realizacji bierze się w tym roku CZAS WINA. CZAS WINA będzie wybierać zwycięzcę spośród blogerów amatorów. Jak sami piszą "nie znajdziecie wśród nich ( wybranych blogów ) blogów dziennikarzy - Mistrzów pióra". Z założenia zatem przyjęto, że rywalizacja będzie trochę jak o mistrzostwo drugiej ligi. Szkoda. Inna sprawa, że nie wiadomo czy, wybierając miedzy blogami profesjonalnych dziennikarzy, mielibyśmy materiał do oceniania. O ile swoje artykuły piszą rzetelnie, to aktywność w Sieci, dla zdecydowanej większości z nich, sprowadza się do jednego wpisu miesięcznie, albo i rzadziej. Wiem doskonale, że ilość nie przechodzi w jakość. Niemniej jednak jeśli Czytelnik polubi czyjś styl pisania, to nie w porządku jest takiego porzucanie go. Mistrzowie pióra - do roboty ! :)
W plebiscycie CZASU WINA bierze udział 20 blogów. Myślę, że od końcowego wyniku, istotniejsza jest możliwość poznania wszystkich. Może ktoś zauważy coś ciekawego dla siebie o czym nie miał do tej pory pojęcia? Na pewno warto kliknąć we wszystkie i choć przez chwilę zagłębić się w posty. Sam również się zabawiłem i oddałem swój głos:
KONTRETYKIETA - to pomyłka, że Kuba Janicki znalazł się w tym gronie. Jest dla mnie profesjonalistą w 100%. Nie zmienia tego nawet fakt, że część Jego metafor jest tak odjechana jakby przejął i wykorzystał przesyłkę przeznaczoną dla Ramonki.
PISANE WINEM - podobno wykarmiłem Mariusza na własnej piersi. Polecam czytanie Jego bloga od początku, świetnie widać kolejne stopnie wtajemniczenia Mariusza. Dzięki ciągłemu podkreślaniu ( moim zdaniem to przesadna skromność ), że Mariusz wciąż zaczyna, czytając bloga nie czujemy, że ktoś nas naucza. To raczej wspólna przygoda.
BLISKO TOKAJU - jak w tytule. Niby bardzo monotematycznie, ale za to jak ciekawie. Żadnego rozstrzału - dziś Chile, a jutro Burgundia. Tutaj wszystko się kręci wokół jednego z najbliższych nam regionów winiarskich. Dla mnie bomba.

Chętnie bym oddał jeszcze kilka głosów na pozostałych kolegów. Właściwie niemal o każdym da się napisać ciepłe słowo:
CZERWONE CZY BIAŁE - choćby za całe działania około blogowe, jak na przykład pomysł Winnych Wtorków i Zakorkowanych
ŚRODKOWA PÓŁKA - rzetelne, wręcz aptekarskie analizy i cudne zdjęcia.
DTD - miliony fanów i przekucie zabawy w prawie biznes.
NIEWINNE HISTORIE - nie wiem na jak długo Filipowi wystarczy amunicji, ale na razie jest super ciekawie.
WINE TASTING - kolejny Jakub z Poznania pokazuję, że poza Warszawą jest życie:)
WINO Z WYBORU - Piotr wyszukujący wina najbardziej odjechane
I wielu, wielu innych. Również, a nawet zwłaszcza, tych, których w konkursie zabrakło.
Jeśli będziecie chcieli na kogoś oddać głos, to zapraszam na stosowne strony CZASU WINA ( to przypadek, że mój blog wskakuje tam jako pierwszy ). Panel głosowania wygląda bardziej na XX-wieczny niż współczesny, ale podobno ma być poprawiony. Tam też poczytacie o nagrodach dla głosujących. Miłej zabawy dla wszystkich.

Brak komentarzy: