czwartek, 26 września 2013

Lupi Reali Montepulciano d'Abruzzo 2012

SMACZNE, 17 PLN
Wino z wilkami na etykiecie to aktualny przebój Biedronki. Nie jest to do końca moja bajka, ale obiektywnie muszę przyznać, że jest to smaczne i bardzo pijalne wino. Niewiarygodnie soczyste, pełne, bardzo owocowe. Wszystkiego jest tak dużo, że...aż za dobrze. Słodkawa końcówka tego wina skojarzyła mi się z moją brzydką cechą. Gdy wypiję za dużo to czuję w ustach słodki smak. Wtedy wiem, że to już mój limit i trzeba natychmiast skończyć. Głupie uczucie kiedy wyczuwam to już przy pierwszym kieliszku. Ma to być jakiś znak, żeby sobie odpuścić całą butelkę? Nie odpuściłem, ale mniejsza o to.
Lupi Reali jest tak krągłym i łatwym w odbiorze winem, że można je pomylić z jakimś niezłym winem nowoświatowym. I w tym widzę jego największą zaletę, może uda się jakieś duszyczki dzięki niemu nawrócić na wina europejskie? Etykieta jest przyozdobiona w certyfikaty organiczności, czyli plusik kolejny. Jedyna rzecz, której nie rozumiem to cena, naprawdę świetna. Do Biedronki marsz!

5 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Faktycznie fantastyczne wino, ma tylko jedna wadę. Że jest z Biedronki. Jakby było z winiarskiego sklepu, sprzedawane z drewnianej skrzyneczki, wymoszczonej siankiem, z ceną 60 zł, byłby większy szpan !!!

Białe nad czerwonym pisze...

Tym bardziej cieszmy się, że jest Biedronka.

Robert pisze...

Podpisujemy się pod pochwałami na temat tego wina. Spróbowaliśmy trochę przez przypadek, skuszeni etykietą. Ale następnego dnia wróciliśmy po kolejne.

Unknown pisze...

Białe nad czerwonym !!
Cena jest doskonała wino też
http://piotrmacias.stronazen.pl/Home/

Marek pisze...

Post skusił mnie do kupna tego wina. Opinie jak i cena zachęcają