poniedziałek, 5 stycznia 2009

Merlot Garda Monte del Fra 2006


SMACZNE+, 35 PLN
Byłoby głupio gdyby pierwszy wpis w nowym roku nie dotyczył włoszczyzny. Dziś coś z obśmiewanej D.O.C. Garda. Obśmiewanej ponieważ powstała rzekomo z myślą o turystach ( głównie niemieckich) tak licznie odwiedzających jezioro Garda. Trochę w tym prawdy. Miejscowi albo kupują z dobrych, "eksportowych" regionów jak Valpolicella czy Soave albo odwrotnie - z cieszącej się mniejszym szacunkiem, acz popularnej Custozy, czy też po prostu wybierają codzienne stołówki. Z D.O.C. Garda nie piłem zbyt wiele, bo za łatwo można się naciąć. Ceny wyśrubowane jak za sensowne wino, a w środku... Okazuje się jednak, że można zrobić coś dla turystów nie oszwabiając ich nadto. Ten 100% Merlot pachnie dojrzałą śliwką i malinami i gdzieś pod koniec wyraźnym anyżem. Przyjemnie zrównoważony i naprawdę długi.

Wygląda jak fotomontaż, prawda?

2 komentarze:

Luca and Sabrina pisze...

Ottimo il Merlot! A casa ne abbiamo due bottiglie ancora da stappare, vorrà dire che lo berremo pensando a te! Sai come ci piace anche? Conosci il vin brulée? Il merlot è perfetto per ottenere questa bevanda. Volevamo anche dirti che se passi nel nostro blog, c'è un premio per te!
Baci da Sabrina&Luca

Jacenty pisze...

Moje odczucia względem tego wina były zupełnie różne. Przede wszystkim jest to pierwszy merlot, który mi rzeczywiście smakował!!! Aromaty niezwykle silnie owocowe, a pierwszy łyk sprawił we mnie tyle radości, że diametralnie zmieniłem moją opinię na temat tego szczepu... zamknąłem oczy i... pierwsze skojarzenie to rodzinne sobotnie śniadanie ze świeżymi bułeczkami z masłem i dżemem truskawkowym w roli głównej... po prostu bomba!!!!! a płacąc 39 plnów za butelkę na pewno nie będziemy mieli poczucia winy, że się przepłaciło... GORĄCO POLECAM!!!