sobota, 7 maja 2011

Berberana Viura/Sauvignon Blanc 2009, Berberana Reserva Garnacha 2006, Bereberana Seleccion Oro Tempranillo 2008 Berberana

SMACZNE-, 60 PLN
Zwykle zestawy ( nie tylko z winami ) robi się po to, żeby sprzedać czegoś więcej, wmawiając klientowi, że coś na tym oszczędza. Najczęściej albo oszczędności są złudne, albo jakaś część zestawu jest podrzuconym śmierdzącym jajem. Z taką właśnie świadomością kupowałem, dość festyniarsko zafoliowany, zestaw win Berberana. Uważałem, że coś musi być z nimi nie tak, w dodatku kosztowały łącznie zaledwie 60 PLN. Tymczasem każde z win trzymało poziom, może nie był to poziom sięgający gwiazd, ale nie wymagajmy cudów od win codziennych. O białym niewiele da się powiedzieć poza tym, że na balkonie sprawiło się należycie. Oba wina czerwone zaskoczyły wyjątkowo mocnym, intensywnym bukietem. Niestety szałowe zapachy po pół godzince gdzieś się ulotniły. Zatem wina idealne do konkursów ( przypomnę, że Reserva Garnacha zdobyła Złoto Magazynu Wino ) oraz gdy mamy więcej osób przy stole i dla każdego starcza tylko jeden kieliszek. Do zwykłego popijania obiadu Berberany nadają się wybornie, zwłaszcza w tej cenie. Producent spróbował wykorzystać efekt powtarzalnej codzienności i wabi klientów konkursem. Wystarczy rejestrować kody z opakowań i można wygrać cuda wianki. Oczywiście żeby zabawa miała sens, Berberany najlepiej pić wiadrami. Wiem jednak z doświadczenia, że są osoby maniakalnie wierne jednej marce i to pewnie do nich ( oraz do kelnerów ) skierowana jest ta promocja. Tak czy inaczej zestawik wart zakupu.

3 komentarze:

dotrzechdych pisze...

tylko gdzie to kupić?
gab/dotrzechdych.pl

Białe nad czerwonym pisze...

To dość szeroka promocja. Ja kupiłem w winotopia.pl

winka pisze...

Nie powiem, czasem zestawy win są okazją do kupna win odrobinę taniej. Szczególnie się przydaje na jakieś większe imprezy.