poniedziałek, 23 maja 2011

S.A. Prum Blue Kabinett Trocken 2007WYŚMIENITE, OK. 50 PLN
Chodzenie na targ od kilku tygodni przestało być smutną koniecznością. Już nie trzeba kupować wyrobów pomidoropodobnych i sałaty pekińskiej. Wybór świeżej, krajowej zieleniny znów mnie oszołamia, jak każdej wiosny zresztą. Jest w czym wybierać: prawdziwe pomidory, smaczne sałaty, młoda kapusta i ziemniaki, rabarbar i oczywiście szparagi. Nie wiem co takiego mają w sobie szparagi, ale jem je teraz niemal co drugi dzień. Oczywiście jest to doskonałą okazją by sprawdzić, który z Rieslingów łączy się ze szparagami najzgrabniej. Ostatnio spróbowałem mozelskiego Kabinetta z winnicy S.A. Prum, nie mylcie go z nieco bardziej utytułowaną winnicą J.J Prum. Powiedzieć, że Riesling pachnie cytrusami jest średnio odkrywcze, ale co zrobić tak właśnie było w przypadku Blue Kabinetta. Na planie pierwszym nie było jednak cytryn, ale bardzo wyraźny grejpfrut, do tego dochodzą jabłka, a całość uzupełnia ( jakżeby inaczej ) aromat naftowy.
Dobrze wyważone proporcje między kwasowością a słodyczą ze skłanianiem się raczej ku tej pierwszej. Świetny przykład, że nie tylko słodkie Rieslingi warto potrzymać kilka lat przed otwarciem. Oczywiście ze szparagami pasowało wybornie.

Opisywane wino ( i kilka innych zresztą ) przekazała mi nieodpłatnie do degustacji firma Makro. Sklepom Makro dziękuję za szczodrość, a Czytelników zapewniam, że fakt obdarowania nie miał najmniejszego wpływu na rzetelność oceny. Ten Riesling jest naprawdę bardzo pierwsza klasa.

7 komentarzy:

Mariusz Boguszewski pisze...

To wino było jedną z moich propozycji na Wine Wtorki. Piliśmy co prawda coś innego ale butelkę mam zabezpieczoną ;-) Już nie mogę się doczekać.

Białe nad czerwonym pisze...

Nic straconego, wino jest bardzo łatwo dostępne, na przykład w Realu więc może ktoś jeszcze po nie sięgnie.

Mariusz Boguszewski pisze...

Tak, czy owak, ja po nią sięgnę na pewno.

Środkowa Pólka pisze...

Też zwróciłem uwagę na to wino, przy okazji makrowych "Warsztatów Kulinarnych". Twoją opinię o nim podzielam w 100%.

Mariusz Boguszewski pisze...

No i poszło! Naprawdę bardzo dobre.

Białe nad czerwonym pisze...

@Mariusz
Czytałem, czytałem. Okazuje się, że dla chcącego nawet Real może być źródłem sensownych win. Mnie Prum zaskoczył naprawdę pozytywnie, pychota.

Anonimowy pisze...

thanks for sharing.