środa, 19 sierpnia 2009

Riesling Winnica Jaworek 2008

SMACZNE, 48 PLN
Kolejne wino z Winnicy Jaworek, niektórzy uważają, że najsłabsze. Może to nawet prawda, ale skoro takie wino jest najsłabsze, to tylko dobrze świadczy o poziomie winnicy. Byłem w tej szczęśliwej sytuacji, że sprzedawca uczciwie uprzedził mnie ( postraszył ) o wysokiej kwasowości tego Rieslinga. Bez przesady, nie było kwaśne,orzeźwiające i owszem, ale tak w sam raz. Aromaty typowe dla Rieslinga czyli jabłko, cytryna, grejpfrut. Piło się naprawdę sympatycznie i to bez dawania żadnej taryfy ulgowej z racji kraju pochodzenia.
Jedynym, ale za to potężnym mankamentem jest cena. Na jej przykładzie widać wręcz książkowo jak działa niewidzialna ręka rynku. Popyt na nasze wina jest ogromny, podaż wręcz żadna, więc ceny są windowane. Czekam z niecierpliwością aż kolejni winiarze dołączą do Jaworka i do Winnicy Zbrodzice, może wtedy ceny choć trochę spadną.
Reasumując, Riesling od Jaworka jest co najmniej przyzwoity, ale w kategorii cena/jakość przegrywa, za te pieniądze można mieć białe wina ocierające się o wielkość.

3 komentarze:

Jacenty pisze...

uchylił byś, drogi kolego przynajmniej rąbka tajemnicy, i powiedział gdzie można dostać ten wspaniały frykas?
pozdrawiam

Białe nad czerwonym pisze...

Ja kupiłem w sklepie przy restauracji Vinarius przy Bednarskiej
http://www.restauracjavinarius.pl/

Białe nad czerwonym pisze...

W Warszawie oczywiście